UTYLIZACJA ODPADÓW SPOŻYWCZYCH

Naszą misją jest profesjonalizacja gospodarki odpadami w Polsce. Wierzymy, że połączenie najnowocześniejszych technologii oraz naszej głębokiej znajomości problematyki ochrony środowiska, jest kluczem do redukcji uciążliwości związanych z utylizacją odpadów przekazywanych nam przez Klientów.

POZNAJ KOSZTY UTYLIZACJI
ODPADÓW NAWET W 15 MIN

Żeby zaoferować Ci nasze wsparcie, musimy najpierw dobrze zrozumieć Twoje potrzeby.

Opowiedz nam o nich wypełniając krótki formularz.

cennik utylizacji odpadów

Odbiór i utylizacja odpadów spożywczych

Proces utylizacji odpadów żywnościowych uściślony został w ustawie o odpadach z 2010 roku oraz w rozporządzeniu Ministerstwa Środowiska. Odpady spożywcze w postaci przeterminowanych produktów, pozostałości gastronomicznych, wycofanych ze sprzedaży partii towarów oraz pozostałości poprodukcyjnych muszą być odpowiednio zagospodarowane. Wynika to z ich właściwości, które powodować mogą procesy fermentacji oraz rozwój drobnoustrojów i bakterii.

W świetle obowiązujących w Polsce przepisów obowiązek utylizacji produktów spożywczych spoczywa na przedsiębiorcach. Mowa tu zarówno o firmach zaangażowanych w produkcję, jak i dystrybucję żywności. Przepisów dotyczących utylizacji żywności w praktyce przestrzegają producenci oraz handlowcy. Utylizacja odpadów spożywczych dotyczy także branży gastronomicznej, czyli restauracji, pubów i kawiarni. Obowiązkiem utylizacji artykułów spożywczych objęte są również zakłady produkcji mięs i wędlin oraz fermy drobiu. Należy podkreślić, że obecne przepisy dotyczą nie tylko odpadów spożywczych powstałych w trakcie przygotowywania posiłków. Przedstawiają one również konkretne procedury dotyczące odbioru przeterminowanej żywności.

Nasza firma oferuje kompleksową obsługę zakładów przemysłu spożywczego, piekarniczego, cukierniczego oraz logistycznego. Wystawiamy odpowiednią dokumentację, dzięki czemu otrzymasz dostosowany do Twoich wymagań pakiet usług obejmujący:

  • fachową poradę nt. właściwego zagospodarowania odpadów,
  • dobranie właściwego systemu odbioru,
  • ustalenie optymalnej częstotliwości wywozu.

Utylizacja odpadów to nasza specjalność. Sprawdź, w czym możemy Ci pomóc:

Odbiór odpadów spożywczych

Obsługujemy Klientów z całej Polski i do każdego z nich podchodzimy indywidualnie przedstawiając najatrakcyjniejszą ofertę.

Dzięki znajomości specyfiki branż, w których działają możemy zaproponować najlepsze stawki za utylizację oraz recycling odpadów.

Średnie i duże zakłady produkcyjne

Dystrybutorzy
i hurtownicy

Pośrednicy w obrocie odpadami

Instytuty badawczo – produkcyjne

WYRÓŻNIA NAS

Szybkość
Doskonale wiemy, jak ważny jest sprawny i terminowy odbiór odpadów. Dysonujemy własnym transportem, a także doświadczonymi kierowcami, dlatego możesz być pewny, że Cię nie zawiedziemy.

Uczciwość
W naszej pracy stawiamy na pełną transparentność – rzetelnie wyceniamy koszty utylizacji przekazywanych nam odpadów i zachęcamy naszych klientów do udziału w ich ważeniu.

Pełna legalność
Nasza firma posiada wszelkie zezwolenia na zbieranie, a także transport odpadów. Dzięki temu możemy w pełni legalnie i kompleksowo świadczyć dla Ciebie usługi w zakresie ochrony środowiska.

Zaangażowanie
Wyróżnia nas komunikatywność i realne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów, z jakimi mierzą się nasi Klienci. Chętnie podpowiemy Ci, jak najszybciej i najtaniej pozbyć się konkretnych odpadów.

Nasza oferta:

Zapraszamy do kontaktu!

Darmowa wycena odpadów