UTYLIZACJA OPAKOWAŃ

Naszą misją jest profesjonalizacja gospodarki odpadami w Polsce. Wierzymy, że połączenie najnowocześniejszych technologii oraz naszej głębokiej znajomości problematyki ochrony środowiska, jest kluczem do redukcji uciążliwości związanych z utylizacją opakowań przekazywanych nam przez Klientów.

POZNAJ KOSZTY UTYLIZACJI
ODPADÓW NAWET W 15 MIN

Żeby zaoferować Ci nasze wsparcie, musimy najpierw dobrze zrozumieć Twoje potrzeby.

Opowiedz nam o nich wypełniając krótki formularz.

cennik utylizacji odpadów

KALKULATOR KOSZTÓW UTYLIZACJI ODPADÓW

Utylizacja opakowań

W wielu branżach konieczna jest częsta i szybka utylizacja opakowań. Czym są odpady opakowaniowe? Są to wszystkie opakowania (w tym opakowania wielokrotnego, czyli co najmniej dwukrotnego zastosowania), które zostały wycofane z ponownego użytku. Kwestie regulujące ich gospodarowanie znajdują się w:

  • Ustawie z dnia 11 maja 2011 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej,
  • Ustawie z dnia 13 czerwca 2013 r. o opakowaniami i odpadami opakowaniowymi,
  • Rozporządzenia Ministerstwa Środowiska do wyżej wymienionych ustaw.

Odpady opakowaniowe możemy podzielić na kilka grup. Pierwszą stanowią metalowe beczki, puszki i pojemniki. Zawierają one pozostałości substancji niebezpiecznych lub są nimi zanieczyszczone, w związku z czym powinny być poddawane unieszkodliwieniu lub  recyklingowi. Drugą grupę tworzą tworzywa sztuczne (pojemniki, butelki plastikowe). Kolejne to opakowania papierowe i tekturowe, opakowania drewniane oraz foliowe, a także pojemniki ciśnieniowe, opakowania wielomateriałowe, szklane, tekstylia, z blachy stalowej lub aluminium. Ocenia się, że w miastach zużywa się najwięcej opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych.

Przedsiębiorcy są zobligowani do odzysku i utylizacji odpadów opakowaniowych. Wymagane też jest od nich segregowanie odpadów tego typu, zwłaszcza jeśli wprowadzają na rynek wraz ze swoimi produktami kilka rodzajów opakowań np. folie, kartony i drewniane palety.

Najtrudniejszymi i jednocześnie najbardziej uciążliwymi materiałami opakowaniowymi z punktu widzenia ochrony środowiska są tworzywa sztuczne. Recykling materiałowy tworzyw sztucznych polega na odzyskaniu ze zużytych opakowań, czystych, pełnowartościowych frakcji polimerów (regranulatów) nadających się do ponownego przetwórstwa. Mogą one służyć do wytworzenia nowych wyrobów lub stanowić surowce uzupełniające do produkcji tworzywa wyjściowego. Recykling surowcowy polega na poddaniu odpowiednich tworzyw sztucznych stosownym reakcjom chemicznym, powodującym degradację polimerów do frakcji o mniejszych masach cząsteczkowych albo do związków wyjściowych.

Utylizacja opakowań

Obsługujemy Klientów z całej Polski i do każdego z nich podchodzimy indywidualnie przedstawiając najatrakcyjniejszą ofertę odbioru odpadów opakowaniowych.

Dzięki znajomości specyfiki branż, w których działają możemy zaproponować najlepsze stawki za transport odpadów opakowaniowych.

Średnie i duże zakłady produkcyjne

Dystrybutorzy
i hurtownicy

Pośrednicy w obrocie odpadami

Instytuty badawczo – produkcyjne

WYRÓŻNIA NAS

Szybkość

Doskonale wiemy, jak ważna jest sprawna i terminowa utylizacja odpadów. Dysponujemy własnym transportem, a także doświadczonymi kierowcami, dlatego możesz być pewny, że Cię nie zawiedziemy.

Uczciwość

W naszej pracy stawiamy na pełną transparentność – rzetelnie wyceniamy koszty utylizacji przekazywanych nam odpadów i zachęcamy naszych klientów do udziału w ich ważeniu.

Pełna legalność

Nasza firma posiada wszelkie zezwolenia na zbieranie, a także transport odpadów. Dzięki temu możemy w pełni legalnie i kompleksowo świadczyć dla Ciebie usługi w zakresie ochrony środowiska

Zaangażowanie

Wyróżnia nas komunikatywność i realne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów, z jakimi mierzą się nasi Klienci. Chętnie podpowiemy Ci, jak najszybciej i najtaniej pozbyć się konkretnych odpadów.

Nasza oferta:

Darmowa wycena odpadów