UTYLIZACJA TWORZYW SZTUCZNYCH

Naszą misją jest profesjonalizacja gospodarki odpadami w Polsce. Wierzymy, że połączenie najnowocześniejszych technologii oraz naszej głębokiej znajomości problematyki ochrony środowiska, jest kluczem do redukcji uciążliwości związanych z utylizacją tworzyw sztucznych przekazywanych nam przez Klientów.

POZNAJ KOSZTY UTYLIZACJI
ODPADÓW NAWET W 15 MIN

Żeby zaoferować Ci nasze wsparcie, musimy najpierw dobrze zrozumieć Twoje potrzeby.

Opowiedz nam o nich wypełniając krótki formularz.

cennik utylizacji odpadów

KALKULATOR KOSZTÓW UTYLIZACJI ODPADÓW

Utylizacja tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne to powszechnie stosowany materiał, który bardzo dobrze nadaje się do recyklingu. W działalności gospodarczej odpady tworzyw sztucznych mogą powstawać na wiele różnych sposobów, ale przede wszystkim są to zużyte opakowania lub odpady produkcyjne.

Recykling materiałowy tworzyw sztucznych polega na odzyskaniu ze zużytych opakowań czystych pełnowartościowych frakcji polimerów (recyklatów) nadających się do ponownego przetwórstwa. Mogą one służyć do wytworzenia nowych wyrobów lub stanowić surowce uzupełniające do produkcji tworzywa wyjściowego. Recykling surowcowy polega na poddaniu odpowiednich tworzyw sztucznych stosownym reakcjom chemicznym powodującym degradację polimerów do frakcji o mniejszych masach cząsteczkowych albo do związków wyjściowych.

W zasadzie wszystkie rodzaje tworzyw sztucznych można utylizować i teoretycznie można je odzyskiwać wiele razy. W praktyce, z powodu zanieczyszczeń i wilgoci ocenia się, że tworzywa odzyskuje się do dziesięciu razy. Recykling tworzyw sztucznych pochodzących z przedsiębiorstw oczywiście oznacza dużą korzyść dla środowiska. Nieliczne wyjątki, które nie nadają się do recyklingu, trafiają głównie do ciepłowni do odzyskania w postaci energii w systemach ogrzewania komunalnego.

Z odzyskanych tworzyw sztucznych produkuje się między innymi:

  • Worki na śmieci
  • Pudełka plastikowe i kosze
  • Ekrany akustyczne
  • Doniczki
  • Meble ogrodowe

Roczne zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne przekracza w Polsce 3 miliony ton. Jednocześnie odpady z tworzyw sztucznych to ponad półtora miliona ton. To ogromne źródło surowców, które dzięki recyklingowi tworzyw sztucznych, prowadzonemu przez wyspecjalizowane firmy, dostarcza przedsiębiorstwom materiałów w konkurencyjnych cenach i przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Utylizacja tworzyw sztucznych

Obsługujemy Klientów z całej Polski i do każdego z nich podchodzimy indywidualnie przedstawiając najatrakcyjniejszą ofertę.

Dzięki znajomości specyfiki branż, w których działają możemy zaproponować najlepsze stawki za utylizację tworzyw sztucznych.

Średnie i duże zakłady produkcyjne

Dystrybutorzy
i hurtownicy

Pośrednicy w obrocie odpadami

Instytuty badawczo – produkcyjne

WYRÓŻNIA NAS

Szybkość
Doskonale wiemy, jak ważny jest sprawny i terminowy odbiór odpadów. Dysonujemy własnym transportem, a także doświadczonymi kierowcami, dlatego możesz być pewny, że Cię nie zawiedziemy

Uczciwość
W naszej pracy stawiamy na pełną transparentność – rzetelnie wyceniamy koszty utylizacji przekazywanych nam odpadów i zachęcamy naszych klientów do udziału w ich ważeniu.

Pełna legalność
Nasza firma posiada wszelkie zezwolenia na zbieranie, a także transport odpadów. Dzięki temu możemy w pełni legalnie i kompleksowo świadczyć dla Ciebie usługi w zakresie ochrony środowiska

Zaangażowanie
Wyróżnia nas komunikatywność i realne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów, z jakimi mierzą się nasi Klienci. Chętnie podpowiemy Ci, jak najszybciej i najtaniej pozbyć się konkretnych odpadów.

Nasza oferta: odbiór odpadów chemicznych, odbiór odpadów przemysłowych, odbiór odpadów budowlanychodbiór odpadów medycznychodbiór odpadów tekstylnychodbiór odpadów niebezpiecznychodbiór odpadów spożywczychutylizacja papyutylizacja wełny mineralnejutylizacja śmieci, utylizacja tworzyw sztucznych, utylizacja opakowań, utylizacja sorbentów.

Darmowa wycena odpadów