UTYLIZACJA PAPY

Naszą misją jest profesjonalizacja gospodarki odpadami w Polsce. Wierzymy, że połączenie najnowocześniejszych technologii oraz naszej głębokiej znajomości problematyki ochrony środowiska, jest kluczem do redukcji uciążliwości związanych z utylizacją odpadów przekazywanych nam przez Klientów.

POZNAJ KOSZTY UTYLIZACJI
ODPADÓW NAWET W 15 MIN

Żeby zaoferować Ci nasze wsparcie, musimy najpierw dobrze zrozumieć Twoje potrzeby.

Opowiedz nam o nich wypełniając krótki formularz.

cennik utylizacji odpadów

Utylizacja papy

Utylizacja odpadów, w tym utylizacja papy wymaga wykorzystania odpowiednich środków. Materiałów tych nie możemy wyrzucić do zwykłego pojemnika na odpady zmieszane. Wynika to z faktu, iż, niektóre z nich mają negatywny, degradujący wpływ na środowisko. Papa to odpad klasyfikowany pod kodem 17 03 80. Ze względu na koszty recyklingu, usługa wywozu papy jest znacznie droższa, niż ma to miejsce w przypadku czystego gruzu i odpadów pobudowlanych i poremontowych.

Proces utylizacji papy obejmuje nie tylko unieszkodliwienie jej w odpowiedni sposób. Równie ważny jest sam transport materiału, który odbywać powinien się w specjalnie przeznaczonych do tego kontenerach. Wynika to z możliwości wydzielania się niebezpiecznych dla zdrowia ludzi substancji. Stara papa dachowa to także zagrożenie dla środowiska. Warto pamiętać, żeby bezwzględnie nie przechowywać tego materiału w niewłaściwy sposób. Nielegalny wywóz, a także składowanie grozić może otrzymaniem mandatu w kwocie do 5000 złotych.

Ten specyficzny rodzaj odpadu, który podobnie jak inne nieczystości z grupy 17, powstaje w toku prac budowlanych, remontowych lub rozbiórkowych. Z papą mamy najczęściej do czynienia przy okazji renowacji starszych budynków. Materiał ten dawniej wykorzystywany był na szeroką skalę, zarówno jako pokrycie dachowe, jak i izolator fundamentów. Utylizacja papy dachowej w dużych ilościach jest znacznie utrudniona. Wynika to z faktu, że punkty selektywnej zbiórki odpadów zazwyczaj dopuszczają odbiór papy tylko w niewielkich ilościach, a pozostałe składowiska rzadko przyjmują nieczystości o kodzie 17 03 80.

Nasza firma pomoże Ci w utylizacji starej papy. Unikniesz tym samym problemów z odpowiednim recyklingiem papy i kosztów związanych z niewłaściwym jej składowaniem.

Sprawdź także pozostałe nasze usługi:

Nasi klienci

Obsługujemy Klientów z całej Polski i do każdego z nich podchodzimy indywidualnie przedstawiając najatrakcyjniejszą ofertę.

Dzięki znajomości specyfiki branż, w których działają możemy zaproponować najlepsze stawki za utylizację oraz recycling odpadów.

Średnie i duże zakłady produkcyjne

Dystrybutorzy
i hurtownicy

Pośrednicy w obrocie odpadami

Instytuty badawczo – produkcyjne

WYRÓŻNIA NAS

Szybkość
Doskonale wiemy, jak ważny jest sprawny i terminowy odbiór odpadów. Dysonujemy własnym transportem, a także doświadczonymi kierowcami, dlatego możesz być pewny, że Cię nie zawiedziemy

Uczciwość
W naszej pracy stawiamy na pełną transparentność – rzetelnie wyceniamy koszty utylizacji przekazywanych nam odpadów i zachęcamy naszych klientów do udziału w ich ważeniu.

Pełna legalność
Nasza firma posiada wszelkie zezwolenia na zbieranie, a także transport odpadów. Dzięki temu możemy w pełni legalnie i kompleksowo świadczyć dla Ciebie usługi w zakresie ochrony środowiska

Zaangażowanie
Wyróżnia nas komunikatywność i realne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów, z jakimi mierzą się nasi Klienci. Chętnie podpowiemy Ci, jak najszybciej i najtaniej pozbyć się konkretnych odpadów.

Nasza oferta: odbiór odpadów chemicznych, odbiór odpadów przemysłowych, odbiór odpadów budowlanychodbiór odpadów medycznychodbiór odpadów tekstylnychodbiór odpadów niebezpiecznychodbiór odpadów spożywczychutylizacja papyutylizacja wełny mineralnejutylizacja śmieci, utylizacja tworzyw sztucznych, utylizacja opakowań, utylizacja sorbentów.

Darmowa wycena odpadów